mobil menu
ara

Kedi sinekliği nedir?

Kedi sinekliği nedir? Evimizde bulunan kedi dostlarımız balkon kapısı ve camların açık olduğu zamanlarda bilinçsiz bir şekilde birtakım kazalar geçirebilmektedir. Aynı zamanda, çoğu zaman kedi dostlarımızın güvenliğini sağlamak için yanında olamayabiliriz. Bu sebeple, kedi sinekliği evinde kedi bulunan her insanın ihtiyaç duyduğu bir araçtır. Kedi sinekliğinin birtakım çeşitleri farklı modelleri de bulunmaktadır. Bu çeşitlerden bahsedelim. Öncelikle, ülkemizde kedili evlerde en çok tercih edilen sineklik türü menteşeli sinekliktir.

Menteşeli sineklikler alüminyum kullanılarak yapılması sebebi ile alüminyum sineklik olarak da anılmaktadır. Aynı zamanda, menteşeli sinekliklerin kullanım alanı sadece kedi sinekliği alanı değil bebeklerin balkon ve cam kazalarını önlemek için de kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, aralıkları sık ve küçük olduğu için çeşitli haşere ve uçan böceklere karşı koruma alanı oluşturmaktadır. Menteşeli sinekliğin kedi sinekliği olarak kullanılmasının yanı sıra temizlenmesi de kolay olduğu için genelde ev ortamına oldukça uygundur. Üstelik fiyatı da oldukça ucuzdur bu sineklik modelinin.

Kedi sineklik modelleri

Menteşeli sineklikler, özel firmalara yaptırılabilirken hazır bir şekilde satın da alınabilmektedir. Kedi sinekliği olan menteşeli sinekliğin yaklaşık fiyatından bahsedecek olursak 50 TL ile 100 TL arasındadır. Bu fiyat sizin kapı veya pencerenizin ölçüsüne göre değişir.  Aynı zamanda, kaydırmalı sinekliklerde yani sürgülü sineklik modelleri de kedilerin karşı alana geçmesini engelleyen sineklerdir. Üstelik evinize uyum sağlayacak sineklik türlerindendir. Kedi sinekliğinin farkı tellerinin daha dayanıklı olmasıdır. Kedi sineklik teli çelikten üretilir. Bu haber için bizlere bilgi veren İstanbul Avrupa Sineklik firmasına teşekkür ediyoruz.

Kaydırmalı sineklik türleri kolay temizliğe sahip, bebekli ve evcil hayvanlı evlerde oldukça işlevsel olan sinekliklerdir. Kaydırmalı sineklik fiyatı da 200 TL ile 400 TL arasında değişebilir bu ücret sizin ölçülerinize göre belirlenir. Sineklik yaptırmayı düşündüğünüz kapı veya pencerenin ölçüsünü iyi, tam olarak almanız önemli. Bu konuyu tam bilmiyorsanız, sineklik ölçüsü nasıl alınır? Bu sayfayı inceleye bilirsiniz. Özel yapılmış kedi sineklikleri de bulunmaktadır. Bu sinekliklerin esas amacı, kedilerin karşı tarafa geçmemesini sağlamaktır. Bu sebeple, kedinin herhangi bir darbesinin sinekliği açamaması üzerine üretilmiş özel sineklik türleridir. Telleri çeliktir, lakin hazır olanların ölçülerini ve sizin kullanacağınız yerin ölçüsünü kesinlikle karşılaştırınız. Her mekânda pencere ve kapı ölçüleri farklı olduğu için genelde bu tür sineklik çeşitleri özel üretilir.

Kedi sinekliğinde özel olarak kullanılmış bazı malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemelerden bahsedelim; tel çeşitleri olarak krom, nikel ve çelik kullanılmaktadır. Çünkü diğerleri dayanıksız olacağından evcil hayvanın patileri ile hemen yırtılabilir. Bu sebeple, evinizde bulunan evcil hayvanınız kesinlikle sinekliği açamaz.

Kedi sinekliği fiyatı

Kedi sinekliğinin fiyatından bahsedecek olursak; kalitesine ve ölçüsüne bağlı olarak 200 TL ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda, piyasada kedi sinekliği olarak tercih edilen stor perdeler kedilerin güvenliğini sağlayacak işleve sahip olmaması sebebi ile kediniz için sineklik yaptıracaksanız mutlaka dayanıklı sineklikleri tercih etmelisiniz.  Kedi sineklik ücreti yine sizin ölçülerinize göre daha ucuz da olabilir. Aşağıdaki linkten ölçülerinizi girerek tam sineklik fiyatı ne kadar online hemen öğrene bilirsiniz. 
(Kaynak) İçeriği ekleyen: Avrupa Sineklik, Hamza OĞUZ | İSTANBUL
tarih icon 6.02.2021 tarihinde eklendi
Haber 508 gündür   okuna sayısı icon 394 defa görüntülendi

Firmalardan Son Dakika Haberler

firma haberleri FirmaHaber; Birlikte daha güçlüyüz. Kurumunuz, İşletmeniz veya Firmanız ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde paylaşabileceğiniz bir sayfa. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Firma Haber. Sosyal medyada takip edin, @firma.haber
son dakika haberler

© 2019 / 2021 - firmahaber.com Künyeİletişim [ Reklam ]