mobil menu
ara

Klima bakım fiyatları

Klima bakım fiyatları Klima bulunan evlerde klima bakım hizmeti oldukça gerekli bir hizmettir. Özellikle, salgın sebebi ile klimaların virüsü havaya yaydığı söylentisi sebebi ile klima içerisinde bulunan virüslü havayı temizlemek adına mutlaka aylık ve yıllık klima bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra da bakımı yaptırılmış klimalar ile yaptırılmamış klima arasında oldukça büyük farklar bulunmaktadır. Örnek verecek olursak, bakımı yaptırılmış olan klimaların performansı çok daha yüksektir.
Hem sıcak hem de soğuk günlerde istediğiniz performansı %100 elde edebilirsiniz. Fakat bakımı yaptırılmamış olan klimalarda aynı performansta çok daha yüksek elektrik tüketimi ile karşılaşabilirsiniz. Klimanızın bakımını yaptırmanız halinde klimanın ömrü oldukça uzun olacaktır ve herhangi bir klima tamir masrafı ortaya çıkmayacaktır. Bu sebeple, mutlaka klima bakımı yaptırarak uzun vadede daha fazla masraftan kurtulabilirsiniz. Fakat, piyasada birçok farklı model klima bulunmaktadır ve her klima bakım firmasının fiyatları da değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda ortalama klima bakım fiyatlarından bahsedeceğiz.

Klima bakım fiyatı 2021

Çok farklı markaların değişik tiplerde klima çeşitleri mevcuttur. Bu sebep ile bakım ücretlerini ortalama bir fiyat ile vermek daha doğru olacaktır. Kesin fiyat bilgisi için klima modelinize göre aşağıdaki bağlantıdan online olarak öğrene bilirsiniz.
  • Kanallı klima bakımları 250 TL ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • Salon tarzı klima bakım fiyatları ise yaklaşık 200 TL ile 400 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • Duvar tarzı klima bakımın fiyatları ise 150 TL ile 300 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • Multi klima bakım fiyatları ise yaklaşık 250 TL ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • Kaset tarzı klima bakım ücreti ise yaklaşık 250 TL ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir. 
Bunlar ortalama olarak değerlendirdiğimiz ücretlerdir. Yani sizin klimanızın markasına veya klima tipine göre farklı ücretler olabilir. Bu sebep ile klima bakım ücretiniz daha ucuzda olabilir. En doğru ve kesin sonuç için ilgili klima servis firması ile görüşerek fiyat teklifi alabilirsiniz. Aşağıda İstanbul’da güvenilir klima firması olan Klimasa’nın bağlantısını bırakıyorum. Buradan ister online isterseniz de telefon ile ulaşarak klima servis, bakım fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Klima bakımı nasıl yapılır?

Klima bakımınızın nasıl yapıldığına dair aşamalardan bahsedecek olursak; ilk olarak gelen servis ekipleri klimanızın ünitelerinin akımlarını ve gerilimlerini ölçerek tespit eder. Daha sonra ise, klimanızın voltajını ölçerek tespit eder. Bunun yanı sıra, klimanızın alçak ve yüksek basınç ölçümlerini yaparlar. Daha sonra drenaj hatların ihtiyaçları tespit edilerek buna bağlı tamirler yapılmaktadır. Bir diğer aşama ise klimanızın boru hatlarındaki sorunların tespit edilmesidir. Boru hatlarındaki gerekli tüm onarımlar yaptırılır. Ek olarak, klima filtresi de oldukça önemlidir. Bu sebeple, mutlaka evinizde veya iş yerinizde bulunan klimanızı 7 ile 15 gün arasında ön filtre temizliğini yapmaya özen gösteriniz.
(Kaynak) İçeriği ekleyen: Klima Servisi, Klimasa | İSTANBUL
tarih icon 6.2.2021 tarihinde eklendi
Haber 264 gündür   okuna sayısı icon 399 defa görüntülendi

Firmalardan Son Dakika Haberler

firma haberleri FirmaHaber; Birlikte daha güçlüyüz. Kurumunuz, İşletmeniz veya Firmanız ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde paylaşabileceğiniz bir sayfa. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Firma Haber. Sosyal medyada takip edin, @firma.haber
son dakika haberler

© 2019 / 2021 - firmahaber.com Künyeİletişim [ Reklam ]