mobil menu
ara

Saça bal sürmek

Saça bal sürmek Doğal bal söz konusu olduğu zaman birçok kişinin aklına öncelikli olarak günlük olarak tüketim gelmekte. Ancak balın sahip olduğu özellikler ve insanlara vermiş oldukları faydalar yalnızca ağızdan tüketilmesi ile ortaya çıkmıyor. Çünkü yapılmakta olan araştırmalarda ile de görülebileceği üzere saça bal sürmek ya da yaranın üzerine bal sürmek de beraberinde oldukça başarılı sonuçları getirmektedir. Saçına bal sürmek isteyen kişiler de saçlarının ihtiyaçlarına göre farklı maskeleri evlerinde hazırlayarak saçlarına uygulayabileceklerdir.

Bal ve Muz İçerikli Saç Bakım Maskesi

Hazırlanacak olan bu maske ile beraber yalnızca saçlar güçlenmeyecek aynı zamanda maskenin içerisinde yer alan çinko ile beraber saçlardaki dökülmelerin de önüne geçilmiş olacaktır. Bu maske için 1 adet orta boy muz iyice püre haline gelene kadar ezilecektir. Sonrasında üzerine 2 çorba kaşığı bal eklenecek ve güzel bir şekilde karıştırılacaktır. Hazırlanacak maske saça dikkatlice uygulanmasının sonrasında saçlara bone takılmalı ya da havlu ile saç sarılmalıdır. Saça bal sürmek ve etkisini en iyi şekilde hissetmek adına bu maske saçta 1 saat bekletilmeli ve sonrasında yıkanmalıdır. Ardından da saç bakım rutini devam edebilecektir.

Bal ve Yulaf İçerikli Saç Bakım Maskesi

Saçlarında kepek sorunu olan kişiler, bu maskeyi düzenli olarak uygulaması ile beraber saçlı derisini en etkili şekilde korumayı başarabileceklerdir. Maske için yarım su bardağı yulaf ununun içerisine 10 damla badem yağı ve 2 çorba kaşığı bal eklenecektir. Daha sonrasında ise hazırlanılan bu maske saça dikkatlice yedirilecek ve 1 saat bekletilmesinden sonra yıkanabilecektir.

Bal ve Yoğurt İçerikli Saç Bakım Maskesi

İçerisinde yer alan laktik asit ile saçların çok daha güçlü ve parlak görünmesini sağlayan bu maske için 2 çorba kaşığı bal ile 1 çorba kaşığı yoğurt iyice karıştırıldıktan sonra saçlara yedirilecektir. Maskenin saça tam olarak etki etmesi adına 1 ya da 2 saat boyunca maskenin saçta kalması gerekmektedir. Bekleme süresinin sonunda da sıcak ya da ılık su ile saçlar yıkanacaktır.

Bal ve Aloevera İçerikli Saç Bakım Maskesi

Saçlarının uzamamasından şikayetçi olan kişiler, saça bal sürmek sureti ile bu sorunlarından kurtulabilirler. Çünkü aloe vera içeriği bu aşamada kişilere istediklerini en iyi şekilde vermeyi başaracaktır. Bu maske için 1 tane aloe vera yaprağının içerisindeki jel dikkatlice çıkartılmaktadır. Çıkartılacak olan bu jelin içerisine ise 1 çorba kaşığı bal eklenerek iyice karıştırılmalıdır. Ardından elde edilecek olan bu karışım saça yedirilecektir. 1 ila 1,5 saat boyunca maskenin saçta bekletilmesinin sonrasında saç iyice durulanacaktır.

Bal ve Süt İçerikli Saç Bakım Maskesi

Saçın beslenerek güçlendirilmesini sağlayan bu maske ile beraber aynı zamanda saçlar çok daha kolay bir şekilde uzamayı da başaracaktır. Hazırlanacak bu maske için yarım su bardağı sütün içerisine 1 çorba kaşığı bal eklenir ve homojen hale gelene kadar karıştırılır. Maskenin hazırlanmasının ardından saça sürülerek 15 dakika beklemesi yeterli olacaktır.

Bal ve Hindistan Cevizi Yağı İçerikli Saç Bakım Maskesi

Hazırlanılan bu maske yalnızca saçların çok daha güçlü bir hale gelmesine yardımcı olmuyor. Bununla beraber makyaj temizleyici ve göz kremi olarak da kullanılabiliyor. 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1 çorba kaşığı bal iyice karıştırılır. Saça sürülmesinden sonra ise 1 saat bekletilmesi yeterli olacaktır.

Var olan sorunlara göre saça bal sürmek, düzenli olarak gerçekleştirilmesi halinde ortaya oldukça etkili sonuçların çıkmasını sağlayacaktır.
Bal çeşitleri; Kekik balı - Püren balı - Çam balı - Portakal balı
(Kaynak) İçeriği ekleyen: Marmaris Balı | MUĞLA
tarih icon 18.10.2021 tarihinde eklendi
Haber 44 gündür   okuna sayısı icon 71 defa görüntülendi

Firmalardan Son Dakika Haberler

firma haberleri FirmaHaber; Birlikte daha güçlüyüz. Kurumunuz, İşletmeniz veya Firmanız ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde paylaşabileceğiniz bir sayfa. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Firma Haber. Sosyal medyada takip edin, @firma.haber
son dakika haberler

© 2019 / 2021 - firmahaber.com Künyeİletişim [ Reklam ]