mobil menu
ara

Bucak Salebi Nedir?

Bucak Salebi Nedir?

Bucak salebi; genel olarak Bucak ve çevresinin dağlarından, torosların 700 metreden yüksek kesimlerinden toplanılan saleplerin yıkanıp, kurutularak elde edilen salebe denir. Bucak salebi; Meşhur Bucak Salebi olarak nam salmıştır ve salep denilence akla Bucak Salebi gelmektedir. Bilinenin aksine sadece bu coğrafyadan değil Türkiye'nin çeşitli coğrafyalarından da toplanılan salepler Bucak Salep Borsasında bulunan tüccarlar tarafından alınarak tüm Türkiye'ye pazarlanmaktadır. Bucak'ta salep tüccarlığı yapan irili ufaklı 20'den fazla tüccar bulunmaktadır. Otağ Doğal Salep olarak firmamız da salep ticareti yapmakta ve salep alım ve salep satış işlemi yapmaktadır.

Hangi ilin salebi meşhur?

İl olarak değil de salep nerenin meşhur diye açıklama yapmak daha doğru bir ifadedir. Salep denilince akla tabiki ilk başta Bucak Salebi gelmektedir. En meşhur salep Bucak Salebidir. Bunun yanında başka il ve ilçelerinde salepleri meşhurdur. Bu il ve ilçeler kısaca Kastamonu Salebi, Muğla Salebi, Akmaden Salebi, Muş Salebi, Hakkari Salebi, Kütahya Salebi ve Maraş Salebidir. İl olarak değerlendirme yaparasak Bucak Salebi, Burdur Salebi olarak değerlendirilmektedir. Popülaritesi her geçen gün artan Bucak Salebi 2021 yılının Ağustos ayında Coğrafi İşaret alarak Bucak Salebi'ni tescilli bir ürün haline getirmiştir. Bu haberle ilgili ayrtıntılı bilgiye Bucak Salebi Coğrafi İşaret Tescil Belgesini Aldı blog yazımıza bakarak edinebilirsiniz.

Bucak Salebi Nasıl Yapılır?

Burada ifade ikiye ayrılmaktadır. Bucak salebinin toplanma ve tüketime hazır hale getirilmesi bir aşamadır. Birde toz halini almış salebin nasıl pişirileceği anlamı yatmaktadır. Bucak salebinin toz haline getirilme aşamalarını Bucak Salebi yazımızdan inceleyebilirsiniz. Birde toz salebin pişirilme işlemi yani salep olarak tüketilme işlemi bunu da Bucak Salebi Tarifi yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Bucak Salep Nereden Alınır?

Bucak salebi Bucak'tan Otağ Doğal Salep'ten alınır. %100 saf Bucak Salebi satışı yapmaktayız. Saleplerimizin içirisinde herhangi bir kıvam arttırıcı ya da aroma verici madde bulunmamaktadır. Bu ürünü temin etmek için illa Bucak'a gelmenize gerek yoktur. Online olarak Bucak Salebi sayfamızdan sipariş verebilirsiniz. Kargoların çalışma günlerinde 24 saat içinde siparişiniz tarafımızdan kargoya verilir ve 1-2 gün içerisinde genel olarak elinize ulaşır. Cam şişede Bucak Salebi gönderimi yapmaktayız.

(Kaynak) İçeriği ekleyen: Osman YILMAZ | BURDUR
tarih icon 1.09.2021 tarihinde eklendi
Haber 760 gündür   okuna sayısı icon 483 defa görüntülendi

Firmalardan Son Dakika Haberler

firma haberleri FirmaHaber; Birlikte daha güçlüyüz. Kurumunuz, İşletmeniz veya Firmanız ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde paylaşabileceğiniz bir sayfa. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Firma Haber. Sosyal medyada takip edin, @firma.haber
son dakika haberler

© 2019 / 2023 - firmahaber.com • Ücretsiz Haber EkleKünyeİletişim [ Reklam ]