mobil menu
ara

Ders çalışma programı

Ders çalışma programı YKS ve LGS sınavına hazırlanan öğrencilerin sınavlara hazırlanma süreçlerinde mutlaka ders çalışma programı oluşturmaları gerekmektedir. YKS ve LGS sınavına hazırlanan öğrencilerin ders çalışma programları aylık, haftalık veya yıllık olabilmektedir. Öğrenciler, ders çalışma tarzlarına göre aylık, haftalık veya günlük programlar tercih etmelidirler.

Üniversite veya LGS sınavına hazırlanan öğrencilerin ideal haftalık ders çalışma programından bahsedecek olursak; örneğin edebiyat dersi için pazartesi günü yaklaşık yarım saat konu anlatım çalıştıktan sonra bir saat kadar da soru çözümü yapacağınıza dair çizelge oluşturun. Ek olarak, pazartesi günü matematik soru çözümü ve bir deneme sınavı da yapacağınıza dair pazartesi çizelgenize ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda, bu doğrultuda haftanın her gününe özel ders çalışma programı oluşturabilirsiniz.

TYT, AYT Ders çalışma programı

YKS(TYT, AYT) yada LGS sınavına hazırlanan öğrencilerin günlük ders çalışma programlarından bahsedecek olursak; örneğin pazartesi günü saatlere göre düzenlemeler yapabilirsiniz. Saat 10’da edebiyat konu anlatımı saat 11’de ise edebiyat soru çözümü için vaktinizi ayarlayabilirsiniz. YKS ve LGS öğrencilerinin yıllık ders çalışma programlarından bahsedelim.
Yıllık ders çalışma çizelgesinde yılı aylara ayırarak bu doğrultuda çizelge oluşturmalısınız. Örneğin; Ocak ayında toplam çözeceğiniz soru sayısını, bitirmeniz gereken konuları, kaç adet deneme sınavı çizeceğinizi belirtmelisiniz. Aynı şekilde, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık aylarında da hangi konuları öğreneceğinize dair çizelgenizi oluşturuyorsanız.

8.Sınıf LGS Ders çalışma programı

YKS ve LGS sınavına hazırlanıyorum fakat ders çalışma programına uymakta zorlanıyorum derseniz, kısa süreli çizelgeler oluşturmak sizlere en uygun seçenek olacaktır. Bu kısa süreli çizelgelere en uygun program; günlük ders çalışma programlarıdır. YKS ve LGS sınavına hazırlanıyorum ve uzun süreli programlara uyarak daha verim alıyorum diyorsanız, aylık ve yıllık ders çalışma programları sizler için daha uygun olacaktır.

Unutmayın ki, LGS ve YKS sınavına ve birçok sınava hazırlanan öğrenciler için kısıtlı zamanlarını değerlendirmek çok önemlidir. Bu ders çalışma zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek için ise en iyi yöntem; günlük, haftalık, aylık ve yıllık ders çalışma programları olacaktır. Sizde LGS ve TYT, AYT (YKS) sınavlarında disiplinli bir takvim tutturmak için kendinize en uygun ders çalışma programını tercih etmelisiniz. 
(Kaynak) İçeriği ekleyen: KIRKİKİ Kitap Kırtasiye, kitap42 | KONYA
tarih icon 6.01.2021 tarihinde eklendi
Haber 998 gündür   okuna sayısı icon 582 defa görüntülendi

Firmalardan Son Dakika Haberler

firma haberleri FirmaHaber; Birlikte daha güçlüyüz. Kurumunuz, İşletmeniz veya Firmanız ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde paylaşabileceğiniz bir sayfa. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Firma Haber. Sosyal medyada takip edin, @firma.haber
son dakika haberler

© 2019 / 2023 - firmahaber.com • Ücretsiz Haber EkleKünyeİletişim [ Reklam ]