mobil menu
ara

Kombi Bakımı Ne Kadar?

Kombi Bakımı Ne Kadar? Kombi bakımı, evlerimizde mutlaka her yıl yaptırmamız gereken bir işlemdir. Aynı zamanda, kombi bakımı doğalgaz faturasının daha az gelmesini ve daha verimli çalışmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda, kombi bakımının yaptırılmadığı zamanlarda kombilerde arızalar meydana gelebilir. Buna ek olarak, kombi bakımını yaptırmak uzun vadede tasarruf etmenizi sağlar. Bunun sebebi ise, kombiler kötü kullanıma bağlı olarak belli zamanlarda değiştirilmesi gereken cihazlardır. Evinizde bulunan kombinin ömrünü uzatmak için her yıl kombi bakımını yaptırmak kombi değiştirmek gibi ekstra bir masraf etmemenizi sağlayacaktır.

Bazı kişiler kombi bakımını kendileri yapmaya çalışmaktadır. Fakat, bu büyük bir hatadır. Kombi bakımı masrafı için bütçe ayırmak yerine kombi bakımını kendileri yapmaya çalışan insanlar büyük bir arızaya sebep olabilirler ve çok daha büyük masraflar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple, mutlaka kombi bakımını profesyonel kişilere yaptırmanız gerekmektedir.

Kombi bakım fiyatı

Profesyonel kişiler kombi bakımını yaparken öncelikle kombiyi detaylı bir şekilde tahlil ederler. Sıcak su, ve kaloriferin sıcaklık derecesi kontrol edilir. Aynı zamanda, kombilerin sızdırma durumu da oldukça önemlidir. Profesyonel kişiler, kombilerin sızdırıp sızdırmadığını kontrol ederler. Sızdırma sorunu bulunuyorsa tamir edilir bulunmuyorsa kombinin içi de incelenerek içerisinde ekstra tozlanma var ise bu tozlar arındırılır. Daha sonra ise elektrik hatları ve kombinin baca fanları da temizlenir. Tüm bu temizlik bittikten sonra kombinin gaz ayarları yapılır. Ek olarak, kombilerin kalorifer filtresi de oldukça önemlidir. Bu filtre tozluysa kombiden alınan verim oldukça düşecektir. Bu sebeple, kombi filtresi mutlaka temizlenmelidir. Kombi filtresinin de temizlenme sonrasında kombi içerisindeki su yeniden eklenir. Ekstra doğalgaz tüketmeden mutlaka kombi bakımını yaptırmanız gerekmektedir.

Kombi servis bakım ücretleri

Kombiden ekstra masraf yapmamak ve daha verimli bir şekilde ısınmak için kombi bakımı yaptırmak istiyorsanız kombi bakımı ne kadar sorusuna fiyat ortalaması verebiliriz. Öncelikle, yoğuşmalı kombi ve hermatik kombi bakımı fiyatları değişiklik gösterir. Aynı zamanda, birçok profesyonel kombi tamircisi petek temizleme işlemini de kombi bakımı ile gerçekleştirebilmektedir. Ortalama hermatik kombi bakımı fiyatı 120 TL ile 150 TL arasındadır. Yoğuşmalı kombi bakım fiyatı ise 150 TL ile 180 TL arasındadır.
(Kaynak) İçeriği ekleyen: Kombi Servis Fiyatları | İSTANBUL
tarih icon 20.7.2021 tarihinde eklendi
Haber 61 gündür   okuna sayısı icon 271 defa görüntülendi

Firmalardan Son Dakika Haberler

firma haberleri FirmaHaber; Birlikte daha güçlüyüz. Kurumunuz, İşletmeniz veya Firmanız ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde paylaşabileceğiniz bir sayfa. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Firma Haber. Sosyal medyada takip edin, @firma.haber
son dakika haberler

© 2019 / 2021 - firmahaber.com Künyeİletişim [ Reklam ]