mobil menu
ara

Traverten Mermer

Traverten Mermer

Her geçen gün iç ve dış mekanlarda mermer kullanımın artış göstermesi ile beraber artık bilindik tarzdaki ürünler yerlerini çok daha modern ve sağlam yapıdaki ürünlere bırakmaya başladı. Bu ürünler incelendiği zaman da görülebileceği üzere artık tahmin edilenden çok daha fazla sayıda, modelde, renkte ve özellikte mermerler ortaya çıkmış durumda. Böylelikle insanlar kullanacakları alana bağlı olarak tam olarak tarzlarını en iyi şekilde yansıtacağını düşündükleri modeller içerisinden seçimlerini sorunsuzca yapabiliyorlar. Patlatma taşlarında traverten olan cinsleri bulunmaktadır. Bunlara serbest boy traverten mermer ismi verilmektedir. Ledger panel traverten mermerlerin de bir kaç renk farklı versiyonları bulunmaktadır. Ledger panel gümüş traverten mermer bu çeşitlerden bir tanesidir. Traverten çeşitleri de bu aşamada ön plana çıkmayı başarıyor. Hali hazırda travertenler söz konusu olduğu zaman insanların akıllarına gelen ilk şey doğa harikası olan görüntüler olsa da şimdilerde traverten mermerler de ön plana çıkmaya başladı.

Traverten Mermer Nedir?

Travertenler genel olarak iç mimarinin önemli bir parçası haline gelmiş durumda bulunan bir mermer taş çeşididir. Taş çeşitleri arasında yer almakta olan traverten, oldukça sıcak olan yer altı sularının içerisinde çözünmüş halde yer alan kalsiyum karbonatın yeryüzüne çökelmesi ile ortaya çıkmaktadır. En güzel örneklerinin Pamukkale’de görülebildiği bu taşlar, düşünülenin aksine yalnızca beyaz renkte değildir. Sarı traverten, kahverengi traverten, krem traverten ve kırmızı traverten gibi birbirinden farklı renk ve desenlere sahip olan travertenler bulunmaktadır. Böylelikle insanlar bulundukları alana en iyi şekilde uygun olacağını düşündükleri renk ve desenlere sahip olan traverten çeşitleri arasından seçimlerini diledikleri gibi yapabilirler. Kimi insanlar traverten çeşitleri konusunda araştırma yaparken ilk olarak karşılarına çıkan şey, bu tarzdaki mermerlerin yalnızca zeminler için uygun olacağı. Gerçekte ise traverten mermer konusunda farklı renk ve desenlerin ortaya çıkması ile beraber artık duvar kaplaması olarak da yine traverten mermerler arasından seçimlerin yapılması mümkün hale gelmektedir. İşlenmesi kolay yumuşak bir yapıya sahip olmasından dolayı kimi yapıların lavabolarında ve traverten mermer bloklardan tasarlanmış şekilde yapıların gövdelerinde de kendine yer bulmaktadır. Yapılacak olan doğru araştırmalar sonucunda yapılacak olan seçim ile beraber traverten mermerler bulundukları alana çok farklı bir güzellik ve enerji katacaktır.

(Kaynak) İçeriği ekleyen: Gökhan TEZYAL | BURDUR
tarih icon 18.05.2022 tarihinde eklendi
Haber 704 gündür   okuna sayısı icon 695 defa görüntülendi

Firmalardan Son Dakika Haberler

firma haberleri FirmaHaber; Birlikte daha güçlüyüz. Kurumunuz, İşletmeniz veya Firmanız ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde paylaşabileceğiniz bir sayfa. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Firma Haber. Sosyal medyada takip edin, @firma.haber
son dakika haberler

© 2019 / 2023 - firmahaber.com • Ücretsiz Haber EkleKünyeİletişim [ Reklam ]