mobil menu
ara

Doğal Salep

Doğal Salep

Ülkemizin birçok bölgesinde yetişen, orkidelerin yumrularından elde edilen salebin tüketim için doğal olması oldukça önem taşımaktadır. Günümüzde çoğu tüketim maddesinde bulunan yapay aromalar ve zararlı tatlandırıcılar yüzünden tüketiciler seçim konusunda daha da hassas olmuşlardır. Doğal salep; dağlarda, bayırlarda kendi kendine çıkan orkide bitkisinin kökünden elde edilen salebe denir. Uzun yıllardır tüketimde olan ve günümüzde gittikçe de tüketim oranı artan salep içeceğinin hangisinin gerçek olduğu tüketiciler tarafından merak konusu olmaktadır.

Salep satın almak isteyen kişiler pakette mi yoksa açıktan mı almaları gerektiği konusunda da tereddüt yaşamaktadırlar. Salep ender bulunan ve elde edilen ürünün de çok kıymetli olduğu bilinen ürünlerden birisidir. Bu yüzden salep alışverişinde oldukça seçici olmak gerekir. Öncelikle salep siparişi verilecek olan sitenin güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Güvenilir işletmelerden satın almak büyük önem taşımaktadır. İşletmeyi seçtikten sonra salebin gerçek olup olmadığını aldığımız salebi deneyerek de anlayabiliriz. Salebin gerçeğini sahtesinden ayırmak için salebin rengi ayırt edici özellikler arasındadır. Gerçek salep genellikle bej ya da krem rengi tonlarındadır. Salebin kokusu da biraz ağırdır. Keskin bir kokuya sahiptir. Dikkatli koklayarak salebin içinde başka maddelerin kokuları alınabilir. Bir de doğal salep ile yapılan salep kıvamlı olur ama puding gibi olmaz. Hemen yoğunlaşan, yoğunlaşınca puding gibi olan saleplerde kıvam arttırıcı madde vardır.

Sahte salep üreten firmalar kıvam alması için nişasta, kıvam arttırıcı kullanmakta ve bu karışımın içine az miktarda salep katarak tüketiciye sunmaktadır. İçeriğe katılan bol miktarda tarçın vb maddeler de salebin sahteliğini gizlemek için kullanılmaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı salep siparişi için güvenilir sitelerden alışveriş yapmak gerekmektedir.

(Kaynak) İçeriği ekleyen: Osman YILMAZ | BURDUR
tarih icon 28.9.2021 tarihinde eklendi
Haber 121 gündür   okuna sayısı icon 237 defa görüntülendi

Firmalardan Son Dakika Haberler

firma haberleri FirmaHaber; Birlikte daha güçlüyüz. Kurumunuz, İşletmeniz veya Firmanız ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde paylaşabileceğiniz bir sayfa. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Firma Haber. Sosyal medyada takip edin, @firma.haber
son dakika haberler

© 2019 / 2021 - firmahaber.com Künyeİletişim [ Reklam ]