mobil menu
ara

Fıstık Ezmesi Kilo Aldırır Mı?

Fıstık Ezmesi Kilo Aldırır Mı?

Yer fıstığı, pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de sıklıkla tüketilen bir kuruyemiş olarak biliniyor. Son dönemlerde ise pek çok kişi fıstığı bilindik tarzda tüketmek yerine fıstık ezmesi şeklinde tüketmeyi tercih ediyor. Oldukça lezzetli ve popüler bir gıda olan fıstık ezmesi, içerisinde bulunan mineraller, vitaminler ve sağlıklı yağlar ile de kahvaltıların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Fakat kimileri "fıstık ezmesi kilo aldırır mı" sorusu hakkında tam anlamıyla bilgi sahibi olmadığı için bu gıdayı tüketmekten kaçınmaktadır. Bu aşamada ise bilinmesi gereken en önemli şeylerin başında, yalnızca fıstık ezmesi değil pek çok besinin ölçülü olarak tüketilmemesi sonrasında kilo alımına sebebiyet vereceği gelmektedir.

Fıstık Ezmesini Doğru Oranda Tüketin

Söz konusu fıstık ezmesi kilo aldırır mı sorusu olduğu zaman yapılan araştırmalar sonucunda da görülebileceği üzere ölçülü olarak tüketilmesi halinde kilo alımına yol açmamaktadır. Yani insanlar günlük kalori ihtiyaçlarına bağlı olarak fıstık ezmesini tüketmeleri halinde kilo alımı gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Üstelik tam aksine fıstık ezmesi kişide tokluk hissinin artmasına yardımcı oluyor. Böylelikle uzun vade de kişinin kilo vermesine de yardımcı olur. Aynı zamanda ölçülü oranlarda fıstık ezmesi tüketmeye devam edecek olan kişilerin kan şekeri seviyeleri de son derece düzenli olacaktır. Bu durum da iştahın azalmasını sağlamaktadır. Yani fıstık ezmesini günlük kalori listesine eklemek, kilo almaktan ziyade kilo verme sürecini destekleyecektir.

Katkısız ve Şeker İlavesiz Fıstık Ezmesi Tercih Edin

Normalde insanların fıstık ezmesi kilo aldırır mı diye soru sormalarındaki en büyük nedenlerden biri bu gıdanın tatlı olmasıdır. Gerçekte ise doğal olarak şeker ilavesiz şekilde hazırlanılan fıstık ezmelerindeki tüm tat fıstıktan gelmektedir. Ek bir şekilde içerisinde şeker olmadığı için de insanlar hiçbir sorunla karşılaşmadan belirli ölçülerde günlük olarak fıstık ezmesini tüketebilirler. Özellikle de diyet yaparken tatlı ihtiyacı çok fazla ortaya çıktığı için pek çok kişi ne kadar istese de diyetine devam edememekten şikayetçi olabiliyor. İşte tam da bu noktada devreye fıstık ezmesi giriyor. Diyet yapan kişiler doğru oranlarda fıstık ezmesi tüketerek hem kilo vermeye devam ederken hem de tatlı ihtiyacını karşılaşmış olacaktır.

Fıstık Ezmesi Kalorisi

(Kaynak) İçeriği ekleyen: Osman YILMAZ | BURDUR
tarih icon 8.08.2021 tarihinde eklendi
Haber 1071 gündür   okuna sayısı icon 1363 defa görüntülendi

Firmalardan Son Dakika Haberler

firma haberleri FirmaHaber; Birlikte daha güçlüyüz. Kurumunuz, İşletmeniz veya Firmanız ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde paylaşabileceğiniz bir sayfa. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Firma Haber. Sosyal medyada takip edin, @firma.haber
son dakika haberler

© 2019 / 2023 - firmahaber.com • Ücretsiz Haber EkleKünyeİletişim [ Reklam ]